Adres:Üçevler Mh. Niltim 61.Sk. No:9 Nilüfer BURSA
Tel:0530 143 20 45
E-Mail:[email protected]

Çelik Çatı İmalatı

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI VE ÇATI SİSTEMLERİÇelik Konstruksiyon Çatı İmalatı

Yapılar için en önemli bölümlerden biri şüphesiz çatılardır. Çelik çatı sistemlerinde gerçekleştirilen bütün uygulamalar, mekanların kullanışlılığını sağlamaktadır. Profesyonel kullanım özelliğine sahip olan bu çelik çatı uygulamaları, aradığınız kaliteli ve güvenli kullanım seçeneklerini sunmaktadır.

Çelik çatı tasarımlarında çatının ölçüsü, yapının yüksekliği ve genişliğine göre hesaplanmaktadır. Çelik çatı sistemleri dayanıklılık açısından en sağlam çatı uygulamaları içerisindedir. Binanın yapısal özelliğine göre yuvarlak ve köşegen çatı tasarımları seçilmektedir

ÇELİK YAPI VE ÇATI SİSTEMLERİÇelik Çatı Kullanım Avantajları;

Çelik çatı sisteminin birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en önemlisi çok hafif olmalarıdır. Bu işlevlerinden dolayı deprem gibi doğal afetlerde ölümcül tehlikelere neden olmazlar. Bu çatı sistemleri, yapının dayanıklılığını arttırdığı gibi çok güzel bir görünüm de sergilemektedir.

Çelik çatıların avantajlarından biri; yangına, fırtınaya ve şiddetli yağmura karşı da dayanıklı olmalarıdır. Benzer şekilde ahşap ve betonarme çatılarda yoğun kar yağışından sonra çatı çökebilir. Bununla birlikte, çelik çatı sistemi yukarıda belirtilen tüm doğa olaylarına karşı koyabilmektedir. Ayrıca çelik çatılar diğer tüm çatı sistemlerinden çok daha fazla yangına dayanıklıdır.

Çelik Çatı Çeşitleri

Kenet Çatı Sistemleri
Panel Çatı Sistemleri
Tonoz Çatı Sistemleri
Metal Çatı Sistemleri
https://www.celiksa.com.tr/wp-content/uploads/2023/03/celik-konstruksiyon-projelendirme.jpg

ÇELİK YAPI VE ÇATI SİSTEMLERİÇelik Çatı Uygulamaları