Adres:Üçevler Mh. Niltim 61.Sk. No:9 Nilüfer BURSA
Tel:0530 143 20 45
E-Mail:[email protected]

Çelik Cephe Kaplama

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI VE ÇATI SİSTEMLERİÇelik Cephe ve Çatı Kaplama

Çatı ve cephe kaplama sistemleri yapıyı ses, ısı, yağmur gibi dış etkilere karşı koruyarak yapının daha uzun ömürlü olmasına, yapı içerisinde daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturmaya yardımcı sistemlerdir.

Yapıların dış görünüşünün estetik anlayışa hitap etmesi de tercih sebeplerindendir. Günümüzde bahsedilen tüm özellikleri sağlamaya yönelik oldukça kaliteli ve çevre dostu sistemler mevcuttur, aynı zamanda kullanımı da oldukça yaygındır.
Çelik Cephe Sistemleri; yatay ve düşey profillerden oluşturulmuş cepheyi taşıyan konstrüksiyon sistemleridir.

Yapıların özellikle giriş cephelerinde kullanılmaktadır. Geniş açıklıkları minimum kesitlerle ve minimum profil kullanarak geçen çelik cephe sistemleri tasarım özgürlüğü sağlar. Çeliğin sağladığı statik avantaj projeye büyük katma değer sağlar.

Güçlü tutucu görevini üstlenen paslanmaz çelik profiller panellerin daha estetik görünmesini sağlar. Yağmur suyunu geçirmeyen bu profiller zaman içinde paslanmaz. Dayanıklı yapısı ile cam panelleri sıkıca tutar. Güvenliğin sağlanması açısından oldukça önemli olan bu profiller kullandığınız panel ürün türü ya da rengine göre uyumlu olarak boyanabilir.

Elektrostatik renkler ile istenilen renge kolayca boyanan paslanmaz çelik profiller kullanılarak binaların dış cephesine giydirme yapılır. Ultraviyole ışınlarına dayanıklı silikonlar ile istenilen yere uygulanır. Binaların özelliklerine ve kullanılacak olan kapı yada pencerelere uygun olarak tasarlanır.

Çelik cephe kaplama, 1 cm’den 3 cm’ye kadar değişen kalınlıklardaki betonun kalıplandırılarak kaplanması işlemine verilen isimdir. Bu kaplamaya her türlü desen verilebilir. Bu da müşterileri memnun eder çünkü herkesin zevki farklıdır. Her binaya yakışacak olan kaplama deseni de farklıdır. Çelik cephe kaplama uzun ömürlüdür. Diğer kaplama türlerini 10 sene rahatlıkla kullanıyorsanız çelik cephe kaplamayı 20 sene kullanabiliyorsunuz.

Çelik cephe kaplamalar taşıma sorunu yaşamaz ve her boyutta desen uygulanabilir. Büyük geometrik şekiller de zorluk çıkarmadığı için tercih edilen kaplama desenleridir. Çelik cephe kaplama sayesinde binalar deprem, rüzgar ve diğer doğal afetlere karşı çok daha dayanıklı olur. Böylece olası bir afet çıktığı zaman endişeye kapılmaya gerek kalmaz. Bunun nedeni ise çelik cephe kaplamalar deprem anında yükü binaya eşit şekilde dağıttığı için binayı güvence altına alır.

ÇELİK YAPI VE ÇATI SİSTEMLERİÇelik Cephe ve Çatı Kaplama Uygulamaları